1. Kalendarz liturgiczny
 • piątek – św. Józefa Oblubieńca NMP

 

 1. Dzisiaj w niedzielę
 • Gorzkie Żale
  • w kaplicy po Mszy świętej o godz. 10:15
  • w kościele o godz. 15:15 i Msza święta około godz. 16:00.
 • Dobrowolna zbiórka przed Kościołem na trwające prace przy ołtarzu w ramach inicjatywy duszpasterskiej Wspólnie Ratujemy Kolegiatę. BÓG zapłać za modlitwę i wsparcie materialne
 • Zachęcam młodzież do obejrzenia V Ogólnopolskiego Spotkania Face2Face na parafialnym yt i fb.

 

 1. Jutro, w poniedziałek Wieczór uwielbienia przy Krzyżu Chrystusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele o godz. 18:45. 
 1. W najbliższy piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 18:00, 20:50 i dodatkowa w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 16:30. Nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 9:00, 17:30 /z udziałem dzieci/, 20:30 i w kaplicy o godz. 16:00.

 

 1. Przed nami: Rekolekcje ostatniej szansy, czyli zdążyć na Mszę świętą od soboty 20 marca godz. 18:00 do wtorku 22 marca br. Poprowadzi je o. Przemysław Ilski, przygotowujący nas do Misji Parafialnej. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7:00, 8:30 i 19:30 oraz w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 18:00.
  W ramach rekolekcji okazja do Spowiedzi świętej przedświątecznej we wtorek 30 minut przed Mszą świętą a w kaplicy w Pierzchnie od godz. 17:00. Podczas rekolekcji będzie Msza święta w Kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 bez kazania rekolekcyjnego.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas
 • prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z parafii: napełnione tytki z kosza przy św. Antonim składamy jako dar naszych serc do przyszłej niedzieli.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy Miesięcznik Parafialny,
  w którym min. Modlitwa w intencji misji parafialnej.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Roberta Borowickiego
  z Kórnika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

 Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił,
ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

 

Ewangelia według św. Jana